Studio LED/EKRAN LED

Ekrany Diodowe (ekrany wielkoformatowe, led wall, ekrany LED) pojawiły się na rynku telewizyjno-koncertowym stosunkowo niedawno. Bardzo szybko zajęły mocną pozycję w świecie konferencji. Dzisiaj ekrany diodowe stanowią nieodzowną część realizacji o charakterze merytorycznym oraz rozrywkowym. W przeciwieństwie jednak do jasno określonych funkcji systemów dźwiękowych, czy oświetleniowych zadania ekranów LED w dużym stopniu zależą od charakteru wydarzenia.

Studio LED/EKRAN LED
konferencja medyczna

Już dziś normą stało się łączenie funkcji ekranów diodowych w produkcjach hybrydowych oraz transmisjach internetowych.

Nowe formy przekazu i spotkań wymuszone przez sytuację na świecie spowodowały, że role ekranów rozszerzyły się i konieczne stało się łączenie różnych ich funkcji. Taki stan rzeczy powoduje wiele wątpliwości wynikających z posługiwania się wypracowywanymi przez lata schematami. Dzielimy się wskazówkami i wiedzą zdobytą w trakcie wielu różnorodnych produkcji z diodą w studiu DKS, które pomogą zrozumieć nowe wyzwania stojące przed współczesnymi realizacjami.

Już dziś normą stało się łączenie funkcji...
światowy dzień cukrzycy

Co oferuje Studio Dioda?

DIODA SHOW
 

 • Ponad 330-metrowe studio wyposażone w scenografię i ekran LED, profesjonalne oświetlenie ze sceną modułową. Taka przestrzeń pozwala na przygotowanie oprawy dla wydarzeń najwyższej rangi, gdzie liczy się efekt wizualny. Infrastruktura jest spięta z profesjonalnym torem kamerowym, przygotowanym do pracy w najwyższym standardzie produkcji telewizyjnych i profesjonalnego broadcastingu.
 • 330 m2 czynnej powierzchni i aż 7 m wysokości, co pozwala na wygodną aranżację przestrzeni.
 • Ekran LED o wym. 11x4 m, ekran diodowy na podłodze o wym. 4x3m).
 • Studio w układzie teatralnym pomieści widownię do 200 osób.
 • Posiada pełną infrastrukturę do realizacji nagrań i transmisji.
 • Pełne wyposażenie multimedialne - kamery, cyfrowe miksery, systemy emisji i transmisji, własna reżyserka i infrastruktura światłowodowa, symetryczne łącze internetowe do 400 Mbps.
 • Możliwość podziału na 2 lub 3 niezależne części.
 • Możliwość wjechania samochodami.
 • Możliwość podwieszenia własnego oświetlenia.
 • Możliwość podwieszenia elementów dekoracji.

 

Co oferuje Studio Dioda?
Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza

Rozwiązania AR dla Diody

 

W naszych studiach wykorzystujemy technologię AR (augmented reality - rozszerzoną rzeczywistość) na dwa sposoby. Jednym z nich jest wykorzystanie dużego ekranu zbudowanego z paneli diodowych (led wall). W skrócie mówimy o tym realizacja na diodzie. W tym przypadku rzeczywisty obraz możemy uzupełniać o grafiki, wykresy, czy obiekty 3D.

Realizacja na diodzie jest bardziej naturalna dla prowadzących, zdecydowanie jest im „łatwiej się odnaleźć”. Jest tu scena, po której mogą się swobodnie poruszać oraz ekran, na którym wyświetlana jest część informacji. Jedynie w momencie wyświetlania elementów AR muszą zachować czujność i z reguły spojrzeć się w dodatkowy ekran, na którym będą widzieli całość realizowanego obrazu.

Realizacja z wykorzystaniem diody może mieć bardzo efektowną oprawę, chodzi tu o różnego rodzaju oświetlenie zarówno sceny, prowadzących, jak i całej przestrzeni. Największą różnicą między wyświetlaniem grafiki na diodzie, a dodaniem jej jako element AR jest to, że na diodzie widzimy, że jest to obraz wyświetlony na ekranie, a w przypadku rozwiązania AR widzimy, że grafika jest w przestrzeni, w której porusza się osoba występująca na scenie.

Rozwiązania AR dla Diody
Perspektywy Women in Tech

Ekrany LED przy produkcjach telewizyjnych

Ekrany diodowe przy produkcjach telewizyjnych spełniają głównie funkcję scenograficzną. Wiele z dzisiejszych produkcji studyjnych rezygnuje z klasycznej scenografii tworząc ją właśnie z ekranów diodowych. Ekrany LED składają się z niewielkich modułów, z których można budować różne kształty, a rozmieszczenie ich na planie jest dowolne. Charakterystyczną cechą materiałów wyświetlanych przy tego rodzaju produkcjach jest ich neutralność merytoryczna. W tym przypadku ekrany stanowią tło, a ich zadaniem jest tworzenie spójnego i atrakcyjnego obrazu w obiektywie kamery. Takie rozwiązanie jest optymalne ekonomicznie i czasowo. Bardzo szybko możemy zmienić całą oprawę graficzną i urozmaicić event.

 

ewa empowering woman in agrifood
ewa empowering woman in agrifood

Produkcja konferencji

Przy produkcji konferencji - wyświetlane treści na diodzie muszą być czytelne. Przekaz merytoryczny jest tu kluczowy, zaś efekt wizualny jest sprawą drugorzędną. Jednak już w przypadku elementów artystycznych w trakcie konferencji, czy w przypadku występów, przedstawień, koncertów, celem jest wywołanie w widzu konkretnych emocji, mających podkreślić zamysł reżysera danego wydarzenia.

Przykład konferencji z występami w studiu z ekranem LED w Digital Knowledge Space można zobaczyć TUTAJ (Dioda Konferencje - event online Women InTech)

Produkcja konferencji
światowy dzień cukrzycy

DIODA KONFERENCJE

 

Nasze 330-metrowe studio z Diodą może być przystosowane do realizacji konferencji online oraz eventów hybrydowych. Posiada niezbędne do tego wyposażenie.

W praktyce oznacza to bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Infrastruktura jest spięta z profesjonalnym torem kamerowym i systemami transmisji live.

 

W przypadku wydarzeń hybrydowych gościom oraz organizatorom wydarzeń w naszej przestrzeni możemy zaproponować dodatkowo dostęp do kilku sal, które mogą służyć jako miejsce spotkań, odpoczynku, escape room czy jako biuro eventu.

 • 2 strefy sundeck – otwarte tarasy z możliwością dowolnej aranżacji.
 • Strefa cateringu, strefa chillout.
 • Strefa na poziomie -1 do aranżacji według potrzeb.
 • 3 salki na poziomie -1 do wykorzystani np. jako escape rooms.
 • Studio nagrań, garderoby.
Dioda Konferencje
Innowo

Podsumowując - realizacja na diodzie opiera się w głównej mierze na rzeczywistym obrazie, a elementy AR są dodatkiem służącym lepszej prezentacji treści.

Wszystko po to by jak najlepiej przedstawić prezentowane treści, wzbogacić je, by poszerzyć nasze doświadczenia i pogłębić wiedzę. Technologia ta ma dodać nowego informacyjnego wymiaru.

Potencjał technologii AR jest ogromny i można go wykorzystać w co najmniej kilkunastu dziedzinach - od architektury, przez dekorację wnętrz, sprzedaż, na edukacji, medycynie i turystyce kończąc.

 

Perspektywy Women in Tech
Perspektywy Women in Tech